ANA SAYFA TR EN Kurumsal DNV RouteSmart ArcumApp HERE Danışmanlık İletişim
Standart ve AMR Sayaç Okuma

Standart ve AMR Sayaç Okuma

Geleneksel sayaç okuma işlemlerini kolaylaştırın

Altyapı kuruluşlarının görevleri arasında bulunan tüketici sayaçlarının okunması işi her ay periyodik olarak tüm sayaçların ilgili kuruluş tarafından okunması ile yerine getirilmektedir. Bu sayaçların okunması öncesinde yapılan okuma planlaması çoğu zaman saha ekiplerinin kendi içlerinde yaptığı alan ya da bölge paylaşımı ile ya da kâğıt üzerinde el ile yapılan planlamalar ile sağlanmaya çalışılmaktadır.

Buna karşın RouteSmart altyapı kuruluşlarına sayaç okuma yüklerini azaltmak için güçlü rota planlama ve optimizasyon araçları sunarak iş yüklerini hafifletmeyi ve sayaç okuma planlamasını kolaylaştırmayı ve toplamda harcanan zaman, emek ve masrafı azaltma yeteneğini kazandırmaktadır.

RouteSmart ürünleri ile yapılacak çalışma ile sayaç okuma planlaması her bir okuma görevlisi (rota) için dengeli şekilde hesaplanabilmekte, bu yapılırken tüm sayaçların (servis noktalarının) okunmasının gerçekleştirilmesi için gerekli kaynak planlaması minimum masraf ile bulunabilmektedir.

Elde edilen sayaç okuma rotaların incelenebilmesi için rotaların coğrafi bilgi sistemi araçları üzerinde görselleştirmek mümkündür. Bu şekilde coğrafyaya özel olarak yada saha personelinin verdiği geri bildirimlere dayalı koşullara özel rota düzenlemeleri mümkün olabilmektedir.

RouteSmart için de oluşturulan rotaların otomatik olarak atanması ya da kurum içi hesaplamalarda kullanılabilmesi için diğer sistemler ile entegre edebilmek mümkündür.

AMR SAYAÇLARIN OKUNMASI

Güçlü, verimli, detaylı AMR rotalaması

RouteSmart çözümleri otomatik sayaç okuma (AMR) sisteminin sayaç okuma iş süreçlerine uygulanabilmesi için kritik ve önemli bir görev üstlenmektedir. Sinyal kodlayıcı alıcı vericisi (Encoder receiver transmitter / ERT) alıcı yeteneğe sahip sayaçların yürüme ya da rota çözümü kullanılmadan araçlar ile dolaşılması yerine optimize edilmiş rotalar ile okunması sayaç okuma işinin oldukça uygun maliyetler ile yapılabilmesini sağlamaktadır.

Uzaktan okunabilen sayaçlar için rotaların oluşturulması ve optimize edilmesi RouteSmart çözümleri kolay ve hızlıca sağlanabilmektedir. Üretilen rotalar sahada bulunan araçların navigasyonunda kullanılmak üzere farklı platformlara entegre edilebilmektedir.

Yazılım çözümleri hakkında daha fazla bilgi

Diğer linklere göz atabilirsiniz

Routesmart For Arcgis

Itron Fcs için Routesmart

Routesmart Ve Tomtom Telematics