ANA SAYFA TR EN Kurumsal DNV RouteSmart ArcumApp HERE Danışmanlık İletişim
Cascade Insight

Cascade Insight

Altyapı için varlık analizi ve ekipman gösterge panelleri

Cascade'den eyleme geçirilebilir bilgi sağlayan, ekipman bakım gösterge panelleri ile varlık analizi ve elektrik dağıtım altyapısı varlık performans yönetim yazılımı

Elektrikli araçlar için varlık analizi

Varlık analizlerinin elektrik altyapısı ve şirketleri için gerçekleştirilmesi hızla gelişen teknolojiye dayalı olarak sistemlerin ve süreçlerin dijitalleştirilmesiyle birlikte mümkündür. Elektrik altyapısına yönelik geliştirilen varlık analizi yazılımı ile, gerçek zamanlı performans verileri ve tahmine dayalı algoritmalar kullanarak iletim ve dağıtım şirketleri operasyonlarını optimize edebilir, riski azaltabilir ve elektrikli varlıklarının güvenilirliğini artırabilir. Varlık analiz yazılımı, bakım programları, bakım maliyeti ve yüksek riskli ekipmanların durumu hakkında objektiflik sağlamaktadır.

Yazılım yapılacak çalışmaların, ihtiyaç duyulduğu zaman ve yerde kullanılmasına odaklamak için varlık analizleri ve ekipman bakım kontrol panelleri kullanmaktadır ve bu sayede maliyetlerin düşürülmesi, mevzuata uygunluğun kolaylaştırılması ile arıza ve kesintilerden kaynaklanan zararların azaltılmasını sağlamaktadır.

Cascade Insight, DNV'den Varlık Analizi Yazılımı

Cascade Insight, altyapıya özel olarak ekipman bakım gösterge panellerine sahip olan web tabanlı elektrik şebekesi varlık analizi uygulamasıdır. Ürün, varlık bakımı ile trafo bakım programlarına kritik ekipman bilgilerini sağlamak için geliştirilmiştir. Elektik altyapı şebekesine ait tüm analizler web ortamında gerçekleştirilebilir ve ürüne ait kontrol panellerine erişim sağlanabilmektedir.

Cascade tarafından sunulan eyleme geçirilebilir bilgi ve varlık analizlerini kurumsal bir kitleye kolaylıkla genişletebilirsiniz.

Trafo Bakım Yazılımı

Trafo bakım yazılımı, ekipman bakım gösterge panelleri vasıtası ile iş ve bakım programlarınızın görünürlüğünü, varlık filonuzun sağlık ve riskini ve kurumsal veri havuzunuzun yönetimini sağlamaktadır. Varlık analizi, trafo bakım programınızın durumuna, varlık bakım maliyetinize ve yüksek riskli ekipmanınıza objektiflik sağlamakta ve elektrik şebekesi varlık yönetimi çabalarını ihtiyaç duyulan yerde ve zamanda odaklayarak, maliyetlerin düşürülmesi, mevzuata uygunluğun kolaylaştırılması ile arıza ve kesintilerden kaynaklanan zararların azaltılmasını sağlamaktadır.

Varlık Analiz Çözümünde Öne Çıkan Faydalar:
 • Şebeke analizi
 • Tüm varlık filosuyla ilgili istatistiksel raporlama
 • Trafo bakım yazılımı
 • İş emri durumu
 • Yüksek riskli bildirimler
 • Veri toplamadaki anormalliklerin tanımlanması
 • Finansal analizler
Ekipman Bakım Gösterge Panelleri Elektrik Şebekesi Varlık Analizleri için Kritik Sorunları Destekler:
 • Kaç tane yüksek riskli varlık vardır ve bunlar nerede bulunur?
 • Ekipman risk gösterge panelinde, yüksek riskli ekipmanların ekipman tipine (trafolar, kesiciler, röleler, anahtarlar, vb.) göre görünüm dağılımı nedir?
 • Ekipman bakım siparişlerinin durumu nedir? Kaç tanesi gecikmiş?
 • Kaç tane ekipman, yedek parça, parça yerleri var mı?
 • Sistemimdeki hangi konum en yüksek ekipman bakım maliyetine sahip?
 • Ekipman kategorisine, tipine, üreticisine ve modeline göre en büyük bakım maliyetim nerede?
 • Yıllara göre öngörülen bakım işlerinin toplam miktarı nedir?
Cascade Insight, İş Zekâsı ve Varlık Analizi için Platformdur

Yıllardır müşteriler ile yapılan çalışmalardan elde edilen müşteri deneyimi ve elektrikli altyapı endüstrisi bilgi birimi Cascade Insight yazılımına dahil edilmiştir. Cascade'e yapılan yatırım, varlık analizleri ve göz alıcı gösterge panellerinin organizasyon boyunca paylaşımı ve kullanımı sayesinde geri dönmektedir. Cascade Insight tam Cascade erişimine veya uygulama güncellemelerine gerek kalmadan çalışmaktadır.