ANA SAYFA TR EN Kurumsal DNV RouteSmart ArcumApp HERE Danışmanlık İletişim
Synergi Liquid Hakkında

Synergi Liquid / Synergi Likit

Kompleks içmesuyu şebekeleri ve petrol boru hatları için sıvı modelleme yazılımı

Synergi Water adı Synergi Liquid olarak değişti

50 yılı aşkın süredir hedef sektör odaklı sıvı modelleme geliştirme üzerine inşa edilen Synergi Water, artık 'Synergi Liquid'. Adın Synergi Liquid olarak değiştirilmesi, yazılımın hem su hizmetleri hem de petrol ve gaz endüstrisi için karmaşık boru, regülatör, vana, pompa, rezervuar, tank, kuyu ve sondaj kuyularının hidrolik modellemesi ve analizi için geniş uygulanabilirliğini yansıtmaktadır.

DNV Synergi Gas ve Synergi Liquid Ürün Müdürü Kevin Hemingway, "Bu aynı ürün, ancak her zamankinden daha fazla güçle dolu" demektedir.

Ad değişikliği, yazılımın köklerine saygı göstermektedir "'Su' adı" resmin yalnızca yarısını vermekte idi. En başından beri, bu yazılım esnek olacak ve her türlü Newtoncu, sıkıştırılamaz sıvı sistemlerini işleyecek şekilde tasarlanmıştır. Araç on yıllar boyunca gelişimini sürdürmüş, ancak ürünün etik yönü ve DNV'nin vizyonu değişmeden kalmıştır, bu nedenle orijinal adı olan 'Sıvı Kararlı Hal (LQSS)'ye daha yakın bir isim vermeye çalıştık” diye eklemektedir.

Synergi Likit Yazılımı Hakkında

Synergi sıvı modelleme yazılımı içmesuyu şebekeleri, petrol boru hatları, kaya petrolü üretimi başta olmak üzere farklı sıvıların modellenebilmesi için kullanılabilecek hidrolik modelleme motoru sunmaktadır.

Synergi Liquid, sıvı ağları ve sıvı sistemlerini çalıştırmak için gereken tüm kritik görevleri yerine getirebilmektedir. Boru ağı analizi sırasında karmaşık soruları yanıtlamaya hazır, esnek ancak güçlü olacak şekilde tasarlanmıştır. Synergi Liquid içgörünüm sağlayarak çeşitli çalışma koşulları altında tüm ağın nasıl davranacağını tahmin etme becerisini kuruluşlara kazandırmaktadır. Python komut dosyasıyla birleştirilmiş yerel komut dosyası, işlevselliği neredeyse sınırsız şekilde genişletilebilmektedir.

Su dağıtım şebekeleri için neden Synergi Liquid kullanılmalı?

 • Enerji kullanımı, tasarım maliyeti, yıkama sırası planlaması ve kaynak yönetimi dahil olmak üzere operasyonel ve yönetim hedeflerini destekler.
 • Sıvı ağları tasarlamaktan kapasite planlamaya, envanter hesaplamaya, akış ve acil durum planlamasına kadar şebeke planlamasının ayrılmaz bir parçasıdır.
 • Tank karıştırma, madde yayılımı, klor bozulması ve bulanıklık hesaplamaları için güçlü algoritmalar sunar.
 • Hidrostatik basınç planlamasını kullanarak pompa enerji tüketimini optimize eder ve maliyetlerden tasarruf sağlar.
 • Madde yayılımı, büyümesi ve bozulması, hızlı sonuçlar için basitçe veya mümkün olan en doğru sonuçlar için yüksek ayrıntılarla modellenebilir.
 • Varlık planlama, varlık yaşam döngüsü yönetimini ve varlık ömrünü uzatmayı destekleyen esnek özellikler sunar, sistem planlama ihtiyaçlarına ayak uydurulmasına yardımcı olur.
 • EPANET INP dosyalarının güçlü içe veya dışa aktarımı ve kolay model geçişi sağlar.

Petrol boru hatları ve toplama sistemleri için neden Synergi Liquid kullanılmalı?

 • Zamanla değişen hesaplamaları ihtiyaçları yeterli ve ekonomik bir şekilde karşılamak için toplama sistemlerinin doğru şekilde tasarlanmasını ve inşa edilmesini sağlar.
 • Karar vermeyi güçlendirmek için sürtünme azaltma maddesi (DRA) ve ısı değişimi/termal modelleme gibi kritik hesaplamalar sağlar.
 • Maliyetleri ve ekipman aşınmasını ve yıpranmasını azaltmak için pompa enerji tüketimini ve en iyi verimlilik noktası hesaplamalarını optimize eder.
 • Varlık planlamayı, varlık yaşam döngüsü yönetimini ve varlık ömrünü uzatmayı destekleyen güçlü algoritmalar ve hesaplamalar, Sistem Planlama ihtiyaçlarınıza ayak uydurulmasına yardımcı olur.
 • Üretim kuyularının modellenmesi için esnek yöntemler sunar.
 • Synergi Pipeline Simulator (SPS) INPREP dosyalarını içe ve dışa aktarma, geçici akış simülasyonu analizi, çevrimiçi gerçek zamanlı modelleme, Operator Qualifier eğitici uygulaması ve daha fazlasına erişimi genişletilebilir.